Twój koszyk jest pusty.
Produkty Ilość

Łączny koszt:
netto:
brutto:

FAQ

Zapytaj specjalistę

Biuro działa od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:30-17:00

tel.: (22) 594 05 67

(koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora)

Skontaktuj się z nami
Czy można zainstalować program na kilku komputerach i przekładać klucz?

W przypadku licencji jednostanowiskowej nie można stosować takiego rozwiązania, ponieważ jest to niezgodne z warunkami licencji. Użytkownik ma prawo zainstalować program lokalnie w pamięci masowej (na dysku twardym) jednego komputera.

W ofercie posiadamy również wersje dwustanowiskowe, które zezwalają na instalację programu jednocześnie na dwóch komputerach oraz przepinanie kluczy między stanowiskami (Program zabezpieczony jednym kluczem). Więcej informacji na temat licencji dwustanowiskowych dostępne w naszym dziale handlowym.

Brak listy działów i pozycji kosztorysu (drzewa elementów).

W celu wyświetlenia drzewa elementów z listą działów/pozycji kosztorysu należy po rozwinięciu menu Okno zaznaczyć polecenie Drzewo elementów.

FAQ-34-1

Jak zapisać kosztorys do pliku PDF? - Norma PRO

Zapis dokumentów do formatu PDF jest możliwy w programie Norma PRO poprzez wydruki.

Uruchomienie programu w trybie zdalnym - Norma PRO

Norma w wersji jednostanowiskowej zabezpieczonej kluczem typu Cipher, nie ma domyślnie możliwości pracy w trybie zdalnym. Przy próbie uruchomienia programu w opisany sposób pojawi się komunikat.

Okno programu pozostaje na pasku zadań Windows i nie ma możliwości jego wyświetlenia - Norma PRO

Należy w rejestrach systemu poprawić parametry wyświetlania okna.

Na stronie www.ath.pl znajduje się tylko kilka aktualizacji do pobrania.

Aktualizacje znajdujące się na stronie Athenasoft w dziale „Pobierz” są krytycznymi poprawkami przeznaczonymi wyłącznie dla podanej w opisie wersji programu.

Wydruk pozycji scalonych, elementów nieaktywnych, kategorii pozycji/obmiaru - Norma PRO

W celu umieszczenia na wydruku elementów nieaktywnych, kategorii pozycji lub rozwinięcia pozycji scalonych, należy przejść na menu Plik -> Drukuj -> zaznaczyć dowolny wydruk na Liście wybranych wydruków (oprócz Strony tytułowej) -> przycisk Opcje -> grupa Opcje wspólne...

Gdzie znajdę instrukcję do programu - Norma PRO.

Instrukcja obsługi programu Norma PRO dostępna jest w postaci pliku PDF, który znajduje się w domyślnej lokalizacji na dysku C:, oraz wewnątrz programu.

Czy program działa na systemach MAC OS?

Programy firmy Athenasoft nie są przystosowane do instalacji i działania na systemie MAC OS. Obecnie pracują tylko w środowisku MS Windows.

Pamiętanie poziomu katalogu przy wstawianiu pozycji.

Możliwe jest, aby po wstawieniu pozycji z bazy KNR, kolejne wstawianie odbywało się z ostatniego miejsca. W tym celu należy rozwinąć przycisk z symbolem pinezki i wybieramy poziom 10.

FAQ-40-1

Od teraz kolejne wyświetlenie okna wstawiania pozycji będzie prezentowało ostatni poziom, z którego została wstawiona poprzednia pozycja.

Komunikat ''Klucz nie podlega aktualizacji ....'' przy aktualizacji klucza.

Oznacza to, że nie było przeprowadzonej aktualizacji klucza w roku poprzednim. Posiadając kontynuację abonamentu „Buduj z Głową” wymagana jest ciągłość wersji zapisanych w kluczu. Należy odszukać numer pakietu i pin z poprzedniego roku i w pierwszej kolejności wprowadzić te dane.

Jeżeli w dalszym ciągu będzie się pojawiał taki sam komunikat, oznacza to, że aktualizacja nie była wykonywana również w poprzednich latach.

W przypadku gdy nowa wersja została zainstalowana przypadkowo i nie posiadamy danych aktualizacyjnych, należy powrócić do ostatniej działającej wersji lub skontaktować się ze sprzedawcą.

Komunikat ''Brak klucza KMM'' przy aktualizacji klucza.

FAQ-42-1-1

Przyczyną może być brak wpiętego klucza zabezpieczającego USB lub numer pakietu używany do aktualizacji został wykorzystany na inny klucz ochrony programu. Jeden pakiet umożliwia aktualizację jednego klucza. Należy odszukać inny, wolny pakiet.