Twój koszyk jest pusty.
Produkty Ilość

Łączny koszt:
netto:
brutto:

26 lat

jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie

> 400

dostępnych Katalogów Nakładów Rzeczowych

> 10 tys.

przeszkolonych specjalistów, którzy wzięli udział w naszych kursach

> 500

kosztorysów powstaje w programach Norma każdego dnia

Rozwiązanie dla małych i dużych przedsięwzięć

Małe i średnie przedsiębiorstwa

Norma jest najchętniej wybieranym programem przez freelancerów, małe biura projektowe oraz firmy wykonawcze lub podwykonawcze.

Czytaj więcej

Sektor administracji publicznej

Gminy, Urzędy Miasta, Ministerstwa i inne jednostki administracji samorządowej oraz rządowej tworząc kosztorysy najczęściej wybierają Athenasoft.

Czytaj więcej

Duże przedsiębiorstwa

Portfolio naszych największych klientów prywatnych oraz Spółek Skarbu Państwa udowadnia, że Norma potrafi sprostać nawet największym wymaganiom.

Czytaj więcej

Zaufali nam

„Bardzo pozytywna firma. Mili pracownicy, a kursy bardzo ciekawie i w przystępny sposób prowadzone. Nastawieni frontem do klienta. Osobiście polecam”

Pawel Ciesielski

,,Programów ath reklamować nie trzeba bo każdy z branży wie o co chodzi. Co dodatkowo zaskakuje w ath?? To szybkość i jakość serwisu i obsługi posprzedażowej oczywiście polecam!!"

Jacek Barański

,,Mimo zakupu programu dawno temu pomoc techniczna działa wzorowo i bezproblemowo. P.S. polecam dołożyć funduszy przy zakupię i zdecydować się na wersję EXPERT(...)"

ELPRO Daniel Banasiak

,,Bardzo sympatyczni ludzie pracujący tam. Jeśli tak jest zawsze to życzę wszystkim takiej atmosfery w pracy i takich ludzi tworzących klimat😃"

Beata Siedlecka

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące Athenasoft i programów do kosztorysowania

Czym jest Athenasoft?

Athenasoft to firma specjalizująca się w rozwoju oprogramowania dla branż budowlanych: programów do kosztorysowania oraz innych rozwiązań uzupełniających, które wykorzystywane są m.in. przez kosztorysantów, architektów innych działalności w branży okołobudowlanej. Od 25 lat oferujemy innowacyjne rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i osiągnąć swoje cele biznesowe.

Na czym polega kosztorysowanie w branży budowlanej?

Kosztorysowanie w branży budowlanej polega na szacowaniu i analizie kosztów związanych z realizacją projektów budowlanych. Obejmuje to uwzględnienie wszystkich niezbędnych czynników, takich jak materiały budowlane, robocizna, nakłady rzeczowe, usługi zewnętrzne oraz inne koszty związane z budową. Kosztorysowanie ma na celu stworzenie precyzyjnej i kompleksowej oceny kosztów projektu, co umożliwia klientom, inwestorom i wykonawcom dokładne planowanie budżetu oraz zarządzanie finansami.

Jak stworzyć dobry kosztorys?

Aby stworzyć dobry kosztorys, niezbędne jest dokładne zrozumienie zakresu projektu lub budowy. Najpierw należy sprecyzować wszystkie niezbędne elementy, takie jak materiały budowlane, rodzaj wykonywanych prac oraz ilość roboczogodzin potrzebnych do ich wykonania. Następnie każdy z tych elementów musi zostać odpowiednio wyceniony, biorąc pod uwagę aktualne ceny na rynku oraz ewentualne dodatkowe koszty. Warto również uwzględnić ryzyka i zmienność rynkową, aby kosztorys był realistyczny i precyzyjny.
Aby ten proces usprawnić, warto korzystać z programu do kosztorysowania i baz cenowych.

Jaki program do kosztorysowania wybrać?

Wybór odpowiedniego programu do kosztorysowania jest kluczowy dla efektywnego zarządzania projektem budowlanym. Jednym z popularnych programów, który ułatwia cały proces kosztorysowania, jest Norma EXPERT. Ten zaawansowany program oferuje szeroki zakres funkcji, które ułatwiają tworzenie, analizę i zarządzanie kosztorysami budowlanymi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz samym możliwościom, program kosztorysowy Norma jest doskonałym narzędziem dla kosztorysantów, ale też inżynierów, wykonawców, architektów i innych profesjonalistów z branży budowlanej. Program umożliwia m.in. szybkie i precyzyjne sporządzanie kosztorysów, filtrowanie i grupowanie danych, import PDF czy rozliczanie wykonanych robót. Dzięki temu użytkownicy mogą oszczędzić czas i zwiększyć efektywność pracy, co przekłada się na lepsze wyniki projektowe i zadowolenie klientów.

Jeśli nie wiesz, na jaki program do kosztorysowania z oferty Athenasoft postawić najlepiej skorzystań z naszego porównania. Dzięki temu dobierzesz odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb.

Jakie produkty oferuje Athenasoft?

Athenasoft oferuje kompleksowe rozwiązania dla branży budowlanej. Nasze główne dwa programy to najlepsze na rynku rozwiązania do kosztorysowania, czyli Norma EXPERT i Norma STANDARD – w wersji wieczystej oraz rocznej. W naszej ofercie znajdują się również bazy cenowe Intercenbud oraz inne narzędzia takie jak AthDNSH, AthBIM, CAD Rysunek czy Miara PRO do sporządzania przedmiarów.
Dodatkowo oferujemy:

  • aktualizacje programów oraz rozszerzenia funkcjonalności
  • magazyn branżowy z przydatnymi artykułami
  • wersje edukacyjne dla instytucji edukacyjnych
  • szkolenia z obsługi oprogramowania
Czy Athenasoft oferuje wsparcie techniczne?

Tak, zapewniamy wsparcie techniczne dla naszych klientów. Na stronie znajdziesz instrukcje i wskazówki.
Jeśli potrzebujesz wsparcia technicznego najlepiej skontaktować się z naszym działem serwisu: tel.: (22) 594 05 67,  (22) 811 76 86, mail: serwis@ath.pl

Dodatkowo, użytkownicy oprogramowania z wykupioną aktualizacją mają możliwość umówienia spotkania online ze specjalistą pomocy technicznej w aplikacji Microsoft Teams. Bezpośredni kontakt ułatwi analizę problemu i wdrożenie skutecznego rozwiązania.

Czy mogę przetestować oprogramowanie przed zakupem?

Oczywiście. Możliwość przetestowania działania programów z oferty Athenasoft jest jak najbardziej możliwa.
Posiadamy wersje demo do następujących programów i narzędzi: Norma EXPERT, Norma STANDARD, Miara PRO, CAD Rysunek, Darmowe wydanie Buduj z Głową (bezpłatny PDF) i Intercenbud. 
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dostęp do wersji demo lub darmowej wersji próbnej naszego oprogramowania.

Czy Athenasoft oferuje szkolenia?

Tak, zapewniamy szkolenia dla użytkowników naszego oprogramowania, które pomagają w efektywnym korzystaniu z produktów Norma. Nasze szkolenia są prowadzone przez doświadczonych specjalistów i są dostosowane do potrzeb klienta. Możesz skorzystać z czterodniowego szkolenia od podstaw, rozwinąć swoje umiejętności wybierając szkolenie zaawansowane czy np. postawić na szkolenie indywidualne. 

Dodatkowo możesz też podejść do egzaminu z teorii kosztorysowania lub na „Certyfikowanego Użytkownika Programu Norma”.

Jakie korzyści płyną z rozwiązań Athenasoft?

Korzyści z rozwiązań oferowanych przez Athenasoft obejmują m.in.: 

  • zwiększoną produktywność
  • lepsze zarządzanie operacjami biznesowymi
  • poprawę obsługi projektów

Nasze rozwiązania są zaprojektowane tak, aby pomagać firmom osiągnąć sukces.