Zawiera normatywy na układanie w budynkach instalacji elektrycznych z zastosowaniem prefabrykowanych kabli oraz płaskich szyn zasilających systemu gesis®. Technologia ta pozwala na łatwe zmiany konfiguracji „wewnętrznej sieci elektrycznej”. Większą część prac można prowadzić bez wyłączania napięcia zasilającego.
Zawiera normatywy na wykonanie otworów w przegrodach budowlanych, przecinanie przegród i elementów betonowych przy użyciu narzędzi diamentowych oraz frezowanie powierzchni betonowych. Nakłady w tablicach uszeregowano ze względu na rodzaj przegród budowlanych, średnice wierconych otworów (od 40 do 500 mm !), głębokość cięcia lub frezowania wykonywanego za pomocą różnych narzędzi.
Obejmuje wykonanie tymczasowego i stałego oznakowania dróg w obrębie jezdni i skrzyżowań przy użyciu odblaskowych taśm samoprzylepnych oraz specjalistycznych mas odblaskowych. Ujęto również montaż elementów odblaskowych do barier energochłonnych i betonowych.
Zawiera normatywy na wykonanie instalacji centralnego odkurzania zarówno wewnątrz budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej (biura, hotele itp.), jak też wewnątrz obiektów przemysłowych oraz obiektów produkcji rolnej. Autorzy opracowali nakłady dla instalacji wykonanych z rur z PCW oraz stalowych ocynkowanych. Tablice z nakładani uzupełniającymi umożliwiają wycenę robót prowadzonych w warunkach utrudnionych.
Zawiera normatywy na wykonywanie wzmacniania konstrukcji (betonowych, murowych i drewnianych, w tym także obiektów zabytkowych) z wykorzystaniem materiałów kompozytowych. Technologia poza ścisłym przestrzeganiem warunków nie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu.
Zawiera normatywy na uzbrojenie i montaż kaset podłogowych w płytach podłogi podniesionej, wykonanie otworów w płytach, montaż koryt kablowych pod podłogą, układanie kabli i inne stowarzyszone roboty.
Zawiera normatywy na wykonywanie okładzin ceramicznych ścian i słupów na zaprawach klejowych oraz systemowych okładzin elewacyjnych na ruszcie metalowym. Uwzględnia także prace przygotowawcze, wiercenie i wycinanie otworów, obsadzenie drobnych elementów w okładzinie.
Zawiera normatywy na wykonywanie okładzin ceramicznych podłóg, schodów, cokolików i blatów laboratoryjnych na zaprawach klejowych epoksydowych i cementowych (cienko- i grubowarstwowych) zarówno z płytek o regularnych, jak i nieregularnych kształtach, mozaiki i mikromozaiki. Uwzględniono w nim także prace przygotowawcze.
Zawiera normatywy na wykonywanie okładzin ceramicznych specyficznych dla basenów. Nakłady uwzględniają podwyższone wymagania technologiczne i materiałowe dla tego rodzaju robót. W zakresie prac poza powierzchniami pionowymi i poziomymi uwzględniono również schody, przelewy i inne charakterystyczne elementy.
Zawiera nakłady rzeczowe na wykonanie izolacyjnej przepony poziomej przeciw kapilarnie podciąganej wilgoci w murach ceglanych oraz mieszanych (z cegły i kamieni naturalnych) za pomocą iniekcji: grawitacyjnej (bezciśnieniowej), ciśnieniowej, wielostopniowej. Uwzględniono użycie preparatów na bazie krzemianów, silikonatów, silanów/siloksanów oraz mikroemulsji silikonowej.
Masz pytanie? Chętnie odpowiemy!
Wybierz formę kontaktu: