Twój koszyk jest pusty.
Produkty Ilość
From:
Until:
Łączny koszt:
netto:
brutto:

Dziękujemy Normie PRO, czas na Normę EXPERT!
W grudniu 2022 roku zakończyliśmy rozwój i sprzedaż programu Norma PRO, jego zakup nie jest już możliwy. W zamian oferujemy program nowej generacji Normę EXPERT. Zyskaj dwa razy!

Oferta ważna do 30 października 2023 roku!

Jesteś użytkownikiem Normy PRO?

Przejdź na Normę EXPERT!

Przechodząc na Normę EXPERT nie tracisz Normy PRO. Zyskujesz Normę EXPERT, a z nią nowe funkcjonalności, dzięki którym (między innymi) szybko i łatwo:  

 • zaktualizujesz kosztorysy korzystając ze wskaźników waloryzacyjnych, co oszczędza czas i zapewnia bezpieczeństwo kontraktów – zyskujesz pewność, że Twoje kalkulacje są mocno osadzone w realiach rynkowych;
 • wygenerujesz harmonogram robót budowlanych na podstawie przygotowanego kosztorysu – Norma EXPERT zrobi to w kilka minut, a dla lepszego zobrazowania przebiegu prac przedstawi harmonogram na wykresie Gantta.  

Nadal będziesz mógł pracować w Normie PRO stopniowo przestawiając się na bardziej nowoczesną i funkcjonalną Normę EXPERT. Zobaczysz, sam nie zauważysz, kiedy staniesz się EXPERTEM. 

Dlaczego zakończyliśmy rozwój Normy PRO? 

Norma PRO to bardzo popularny program liczący sobie ponad 20 lat. Został napisany przy użyciu narzędzi i technologii, które dzisiaj nie są już wspierane przez ich producentów, np. firmy Microsoft czy Borland. Liczba zmian i poprawek, które wprowadzaliśmy przy pojawianiu się każdej nowej wersji systemu Windows rosła z roku na rok. W końcu musieliśmy podjąć trudną decyzję o wycofaniu Normy PRO. Dalsze utrzymywanie jej w naszej ofercie stało się niemożliwe ze względów technicznych.

Wiemy, jak bardzo nasi klienci są przyzwyczajeni do Normy PRO, dlatego staramy się ułatwić tę zmianę jak tylko to możliwe. Stąd propozycja przejścia na program nowej generacji – Normę EXPERT, a także bezpłatne webinary i poradniki pomagające poznać nowe narzędzie. Słuchamy głosów i potrzeb naszych użytkowników, zgłaszacie nam często uwagi i wnioski. Norma PRO będzie przez nas wspierana jeszcze cały rok od momentu wycofania programu ze sprzedaży, ale z uwagi na ograniczenia technologiczne i koszty utrzymania tego produktu – nie dłużej.

Nasz dział pomocy technicznej i dział handlowy są do Waszej dyspozycji.

Przejście z programu Norma PRO na Norma EXPERT

Oferta specjalna

W ramach akcji przechodzenia na nowszą wersję programu oferujemy specjalne pakiety przejścia. Ich zawartość i cena zależy o tego, ile lat ma Twoja Norma PRO lub kiedy ostatni raz była aktualizowana. Program instalowany jest na tym samym kluczu, na którym jest już Norma PRO. 

Pakiet zawiera:

 • Program Norma EXPERT z bazą cenową Intercenbud na jeden kwartał
 • Abonament roczny online Buduj z Głową:
  • cztery kwartalne aktualizacje programu Norma EXPERT,
  • subskrypcja 12 miesięcy BzG Magazyn branżowy z dostępem do artykułów na bzg.pl i w PDF.
 • Moduł importu cenników innych wydawców
 • Webinar z obsługi Normy EXPERT,  przygotowany specjalnie dla użytkowników przechodzących z Normy PRO na EXPERT sprawdź

Dodatkowo dla użytkowników starszych wersji programów, którzy nie mają abonamentu Buduj z Głową do Normy PRO:

 • Dostęp roczny online do bazy cenowej Intercenbud

Wybierz pakiet dla siebie

Cennik przejścia z Normy PRO na Normę EXPERT
Poznawaj Normę EXPERT, a Normę PRO... zawsze będziesz mieć pod ręką
Po skorzystaniu z oferty wymiany starego programu na Normę EXPERT, nie tracisz możliwości używania Normy PRO.

Ułatwimy Ci przejście na Normę EXPERT

Norma EXPERT - wstawianie pozycji do kosztorysu [wideo]
Rozwijaj się z programem Norma EXPERT
Korzystaj z nowych możliwości, jakie daje Norma EXPERT!

Nowy program - więcej możliwości

Norma EXPERT ma wszystkie funkcje dostępne w Normie PRO i dużo więcej

Norma EXPERT została napisana od podstaw w nowej technologii. To pozwoliło nam dodać wiele nowych funkcji przydatnych w tworzeniu kosztorysów oraz zoptymalizować działanie programu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Przeglądarka BIM

Przeglądarka BIM umożliwia wizualizacje obiektu budowlanego oraz dostęp do informacji o poszczególnych obiektach zapisanych w pliku IFC. Funkcjonalność jest ukierunkowana na proces, bezpośredniego odczytywania i przenoszenia wymiarów do przedmiaru. W trakcie pracy można jednocześnie pracować na kilku modelach, dokonać obliczeń ilości robót i aktualizować obliczenia wykonane wcześniej w przypadku wprowadzenia zmian w projekcie.
W czasie pracy użytkownik może ograniczyć prezentacje do wybranego fragmentu modelu lub typu elementów. Mechanizm ciecia płaszczyzn umożliwia analizę trudno dostępnych obiektów.

Import skanów PDF

Import PDF dostępny w Normach umożliwia obsługę plików z popularnych programów do kosztorysowania. Dostępna jest również możliwość definiowania własnych szablonów pozwalających wczytać nietypowe wydruki np. sporządzone w programie MS Excel. Dodatkowy atut Normy EXPERT to wbudowany import plików PDF zawierających skany wydruków papierowych. Rozbudowany kreator umożliwia korektę nierówno zeskanowanych stron, linii tabeli, a nawet pojedynczych słów.

Moduł do kalkulacji kosztów cyklu życia budynku

Moduł umożliwia wyliczanie kosztów cyklu życia budynku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 11.07.2018 r w sprawie metody kalkulacji kosztów cyklu życia budynków oraz sposobu przedstawiania informacji o tych kosztach. Jednym z najważniejszych celów wprowadzenia rozporządzenia jest uniknięcie wyboru oferty opartej tylko na kryterium najniższej ceny, ale również na uwzględnieniu kosztów utrzymania i eksploatacji w cyklu życia budowli oraz ewentualnej rozbiórki.

Zarządzanie wersjami kosztorysu – rejestrowanie zmian

W Normie PRO mechanizm rejestracji zmian bazował tylko na dwóch wersjach kosztorysu. W przypadku Normy EXPERT nie występuje takie ograniczenie. Można definiować dowolną ilość wersji kosztorysu i porównywać je z wykazem różnic na ekranie. Dzięki temu można dokładnie przenalizować wprowadzane zmiany np. po wycenie kosztorysu nowym kwartałem cennika INTERCENBUD.

Interfejs graficzny grup katalogowych

W bazie Normy EXPERT jest aktualnie ponad 360 katalogów norm. Poruszanie się po tak dużym zbiorze może okazać się kłopotliwe mimo dostępnych mechanizmów wyszukiwania i nawigacji. Dla poprawienia komfortu pracy został udostępniony graficzny interfejs grup katalogowych. Dzięki niemu można łatwo i szybko odnaleźć właściwy zestaw katalogów i uniknąć doboru złej pozycji kosztorysowej. Czytelne ikony z opisami grup pozwolą ograniczyć prezentację do preferowanej listy.

Filtrowanie i grupowanie danych – nowoczesny sposób analizy kosztorysu

W programie dostępny jest duży zakres wbudowanych filtrów. Istnieje również możliwość definiowania własnych filtrów prostych oraz bardziej złożonych zawierających kilka warunków. Każda tabela występująca w programie wyposażona jest w mechanizmy sortowania, natychmiastowego filtrowania i grupowania wg każdej kolumny.

Wykresy – graficzna analiza danych kosztorysowych

W końcowej analizie kosztorysu najlepiej sprawdzą się wbudowane wykresy, które umożliwią prezentację danych w formie graficznej. Pozwolą szybko ustalić która pozycja, nakład lub grupa kosztów stanowią największy lub najmniejszy koszt. Dodatkowo poszczególne wykresy można konfigurować i dostosować do własnych potrzeb.

Bezpośredni eksport do formatu MS Project

Wykonany kosztorys można zapisać w formacie wymiany programu do harmonogramowana Ms Project (*.xml). Dostępne są dodatkowe opcje pozwalające określić rodzaj konwersji: Działami, Pozycjami (działy lub pozycje staną się zadaniami) czy Wg kluczy planów działów lub Wg Kluczy wykonawczych i lokalizacji. W przypadku wyboru konwersji Pozycjami lub Działami pojawi się możliwość eksportu dodatkowych danych pozycji, działów i nakładów, które w Ms-Project zostaną potraktowane jako pola niestandardowe.

Eksport danych do MS Excel

Norma EXPERT posiada możliwość eksportu danych kosztorysowych z formułami do programu MS Excel. W taki sposób można zapisać kosztorys ofertowy, FIDIC i tabelę elementów scalonych. W opcjach eksportu dostępne są opcje pozwalające określić zawartość szablonu, tytuł oraz dodatkowy opis.

Porównanie pozycji kosztorysowych

Po wyszukiwaniu w bazie może okazać się, że do wyboru jest kilka alternatywnych pozycji z różnych katalogów. Nie zawsze na podstawie samego opisu i numeru katalogu można dokonać najlepszego wyboru. Może w tym pomóc mechanizm pozwalający porównać w jednym oknie szczegóły wybranych pozycji.

Edytor skrótów klawiszowych

Użytkownicy preferujący pracę na klawiaturze z całą pewnością docenią edytor skrótów klawiszowych. Pozwoli na dopasowanie programu do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń.

Rozliczanie odpadów w kosztorysach

W Normie EXPERT można aktywować mechanizm wspierający rozliczanie odpadów. Dzięki temu można uzyskać zestawienie z wykazem kosztów utylizacji.

Zobacz całą prezentację Normy EXPERT (tutaj)

Wypróbuj za darmo

Pobierz plik
Wypróbuj Normę EXPERT - pobierz wersję demo

Chcesz zobaczyć Normę EXPERT w działaniu? Pobierz i zainstaluj wersję demonstracyjną programu.

Masz pytanie? Chętnie odpowiemy!

Wybierz formę kontaktu:

 

 

Zapisz