Twój koszyk jest pusty.
Produkty Ilość
From:
Until:
Łączny koszt:
netto:
brutto:

Dziękujemy Normie PRO, czas na Normę EXPERT!
Z dniem 31.12.2022 roku zakończyliśmy rozwój programu Norma PRO - jego zakup nie jest już możliwy. W zamian oferujemy program nowej generacji - Normę EXPERT. Zyskaj dwa razy!

Oferta ważna do 14 maja 2023 roku!

Jesteś użytkownikiem Normy PRO?

Przejdź na Normę EXPERT!

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty przejścia na nowszą, bardziej wydajną i funkcjonalną wersję programu – Norma EXPERT. Co więcej, możesz zatrzymać licencję na Normę PRO i nadal z niej korzystać - zyskujesz zatem dwa razy! 

Dlaczego zakończyliśmy rozwój Normy PRO? 

Norma PRO, to program liczący sobie ponad 20 lat. Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i uznaniem. I wiemy to. Ale jedna rzecz wiedzieć, a nieco inna produkować.

Norma PRO została napisana przy użyciu narzędzi i technologii, które nie są już dzisiaj wspierane przez ich producentów, np. firmy Microsoft czy Borland. Liczba wyzwań, z którymi musiał borykać się nasz zespół programistów rosła z roku na rok przy okazji pojawienia się każdej nowej wersji systemu Windows. Trudno pominąć związane z tym rosnące koszty wytwarzania produktu. Musieliśmy więc podjąć trudną decyzję o wycofaniu Normy PRO. Jej utrzymywanie w naszej ofercie stało się zbyt skomplikowane z punktu widzenia zasobów ludzkich, bezpieczeństwa działania i nieracjonalne biznesowo.

Wiemy, jak bardzo nasi klienci są przyzwyczajeni do Normy PRO. Staramy się im ułatwić tę zmianę jak tylko to możliwe. Stąd propozycja przejścia na program nowej generacji – Normę EXPERT, a także bezpłatne webinary i poradniki pomagające poznać nowe narzędzie. Słuchamy waszych głosów i potrzeb, zgłaszacie nam często uwagi i wnioski. Wasze Normy PRO będą przez nas wspierane jeszcze cały rok od momentu wycofania programu ze sprzedaży, ale z uwagi na ograniczenia technologiczne i koszty utrzymania tego produktu – nie dłużej.

Nasz dział pomocy technicznej i dział handlowy są do Waszej dyspozycji.

Przejście z programu Norma PRO na Norma EXPERT

Oferta specjalna

W ramach akcji przechodzenia na nowszą wersję programu oferujemy specjalne pakiety przejścia. Ich zawartość i cena zależy o tego, ile lat ma Twoja Norma PRO lub kiedy ostatni raz była aktualizowana.

Pakiet zawiera:

  • Program Norma EXPERT z bazą cenową Intercenbud na jeden kwartał
  • Abonament roczny online Buduj z Głową:
    • cztery kwartalne aktualizacje programu Norma EXPERT,
    • subskrypcja 12 miesięcy BzG Magazyn branżowy z dostępem do artykułów na bzg.pl i w PDF.
  • Moduł importu cenników innych wydawców
  • Webinar z obsługi Normy EXPERT,  przygotowany specjalnie dla użytkowników przechodzących z Normy PRO na EXPERT sprawdź

Dodatkowo dla użytkowników starszych wersji programów, którzy nie mają abonamentu Buduj z Głową do Normy PRO:

  • Dostęp roczny online do bazy cenowej Intercenbud

Wybierz pakiet dla siebie

Cennik przejścia z Normy PRO na Normę EXPERT
Poznawaj Normę EXPERT, a Normę PRO... zawsze będziesz mieć pod ręką
Po skorzystaniu z oferty wymiany starego programu na Normę EXPERT, nie tracisz możliwości używania Normy PRO.

Ułatwimy Ci przejście na Normę EXPERT

Norma EXPERT - wstawianie pozycji do kosztorysu [wideo]
Rozwijaj się z programem Norma EXPERT
Korzystaj z nowych możliwości, jakie daje Norma EXPERT!

Nowy program - więcej możliwości

Norma EXPERT ma wszystkie funkcje dostępne w Normie PRO i dużo więcej

Norma EXPERT została napisana od podstaw w nowej technologii. To pozwoliło nam dodać wiele nowych funkcji przydatnych w tworzeniu kosztorysów oraz zoptymalizować działanie programu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Przeglądarka BIM

Przeglądarka BIM umożliwia wizualizacje obiektu budowlanego oraz dostęp do informacji o poszczególnych obiektach zapisanych w pliku IFC. Funkcjonalność jest ukierunkowana na proces, bezpośredniego odczytywania i przenoszenia wymiarów do przedmiaru. W trakcie pracy można jednocześnie pracować na kilku modelach, dokonać obliczeń ilości robót i aktualizować obliczenia wykonane wcześniej w przypadku wprowadzenia zmian w projekcie.
W czasie pracy użytkownik może ograniczyć prezentacje do wybranego fragmentu modelu lub typu elementów. Mechanizm ciecia płaszczyzn umożliwia analizę trudno dostępnych obiektów.

Import skanów PDF

Import PDF dostępny w Normach umożliwia obsługę plików z popularnych programów do kosztorysowania. Dostępna jest również możliwość definiowania własnych szablonów pozwalających wczytać nietypowe wydruki np. sporządzone w programie MS Excel. Dodatkowy atut Normy EXPERT to wbudowany import plików PDF zawierających skany wydruków papierowych. Rozbudowany kreator umożliwia korektę nierówno zeskanowanych stron, linii tabeli, a nawet pojedynczych słów.

Moduł do kalkulacji kosztów cyklu życia budynku

Moduł umożliwia wyliczanie kosztów cyklu życia budynku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 11.07.2018 r w sprawie metody kalkulacji kosztów cyklu życia budynków oraz sposobu przedstawiania informacji o tych kosztach. Jednym z najważniejszych celów wprowadzenia rozporządzenia jest uniknięcie wyboru oferty opartej tylko na kryterium najniższej ceny, ale również na uwzględnieniu kosztów utrzymania i eksploatacji w cyklu życia budowli oraz ewentualnej rozbiórki.

Zarządzanie wersjami kosztorysu – rejestrowanie zmian

W Normie PRO mechanizm rejestracji zmian bazował tylko na dwóch wersjach kosztorysu. W przypadku Normy EXPERT nie występuje takie ograniczenie. Można definiować dowolną ilość wersji kosztorysu i porównywać je z wykazem różnic na ekranie. Dzięki temu można dokładnie przenalizować wprowadzane zmiany np. po wycenie kosztorysu nowym kwartałem cennika INTERCENBUD.

Interfejs graficzny grup katalogowych

W bazie Normy EXPERT jest aktualnie ponad 360 katalogów norm. Poruszanie się po tak dużym zbiorze może okazać się kłopotliwe mimo dostępnych mechanizmów wyszukiwania i nawigacji. Dla poprawienia komfortu pracy został udostępniony graficzny interfejs grup katalogowych. Dzięki niemu można łatwo i szybko odnaleźć właściwy zestaw katalogów i uniknąć doboru złej pozycji kosztorysowej. Czytelne ikony z opisami grup pozwolą ograniczyć prezentację do preferowanej listy.

Filtrowanie i grupowanie danych – nowoczesny sposób analizy kosztorysu

W programie dostępny jest duży zakres wbudowanych filtrów. Istnieje również możliwość definiowania własnych filtrów prostych oraz bardziej złożonych zawierających kilka warunków. Każda tabela występująca w programie wyposażona jest w mechanizmy sortowania, natychmiastowego filtrowania i grupowania wg każdej kolumny.

Wykresy – graficzna analiza danych kosztorysowych

W końcowej analizie kosztorysu najlepiej sprawdzą się wbudowane wykresy, które umożliwią prezentację danych w formie graficznej. Pozwolą szybko ustalić która pozycja, nakład lub grupa kosztów stanowią największy lub najmniejszy koszt. Dodatkowo poszczególne wykresy można konfigurować i dostosować do własnych potrzeb.

Bezpośredni eksport do formatu MS Project

Wykonany kosztorys można zapisać w formacie wymiany programu do harmonogramowana Ms Project (*.xml). Dostępne są dodatkowe opcje pozwalające określić rodzaj konwersji: Działami, Pozycjami (działy lub pozycje staną się zadaniami) czy Wg kluczy planów działów lub Wg Kluczy wykonawczych i lokalizacji. W przypadku wyboru konwersji Pozycjami lub Działami pojawi się możliwość eksportu dodatkowych danych pozycji, działów i nakładów, które w Ms-Project zostaną potraktowane jako pola niestandardowe.

Eksport danych do MS Excel

Norma EXPERT posiada możliwość eksportu danych kosztorysowych z formułami do programu MS Excel. W taki sposób można zapisać kosztorys ofertowy, FIDIC i tabelę elementów scalonych. W opcjach eksportu dostępne są opcje pozwalające określić zawartość szablonu, tytuł oraz dodatkowy opis.

Porównanie pozycji kosztorysowych

Po wyszukiwaniu w bazie może okazać się, że do wyboru jest kilka alternatywnych pozycji z różnych katalogów. Nie zawsze na podstawie samego opisu i numeru katalogu można dokonać najlepszego wyboru. Może w tym pomóc mechanizm pozwalający porównać w jednym oknie szczegóły wybranych pozycji.

Edytor skrótów klawiszowych

Użytkownicy preferujący pracę na klawiaturze z całą pewnością docenią edytor skrótów klawiszowych. Pozwoli na dopasowanie programu do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń.

Rozliczanie odpadów w kosztorysach

W Normie EXPERT można aktywować mechanizm wspierający rozliczanie odpadów. Dzięki temu można uzyskać zestawienie z wykazem kosztów utylizacji.

Zobacz całą prezentację Normy EXPERT (tutaj)

Wypróbuj za darmo

Pobierz plik
Wypróbuj Normę EXPERT - pobierz wersję demo

Chcesz zobaczyć Normę EXPERT w działaniu? Pobierz i zainstaluj wersję demonstracyjną programu.

Masz pytanie? Chętnie odpowiemy!

Wybierz formę kontaktu:

 

 

Zapisz