Twój koszyk jest pusty.
Product Qty Amount
From:
Until:

Dziękujemy Normie PRO, czas na Normę EXPERT!
Wraz z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami rynku budowlanego kończymy rozwijanie i wsparcie programu Norma PRO. W zamian oferujemy Ci program nowej generacji Norma EXPERT.

Jesteś użytkownikiem Normy PRO?

Wymień Normę PRO na Normę EXPERT

Wszystkim użytkownikom Normy PRO, którzy mają aktualny abonament Buduj z Głową 2/2021 pragniemy zaoferować przejście na nowszą, bardziej wydajną i nowoczesną wersję programu - Norma EXPERT.

Wymiana programu Norma PRO na Norma EXPERT
Przejdź na nowoczesną i zaawansowaną wersję Norma EXPERT!
Teraz tylko 1290 zł netto!

Oferta ważna tylko do 31 października 2021 roku!

Nowy program - więcej możliwości

Norma EXPERT posiada wszystkie funkcje dostępne w Normie PRO i dużo więcej
Wraz z rozwojem ze zmieniającymi się możliwościami, Norma EXPERT została napisana od podstaw w nowej technologii. Pozwoliło nam to na dodanie szeregu nowych przydatnych funkcji w tworzeniu kosztorysów oraz optymalizację działania programu.
Przeglądarka BIM
Przeglądarka BIM umożliwia wizualizacje obiektu budowlanego oraz dostęp do informacji o poszczególnych obiektach zapisanych w pliku IFC. Funkcjonalność jest ukierunkowana na proces, bezpośredniego odczytywania i przenoszenia wymiarów do przedmiaru. W trakcie pracy można jednocześnie pracować na kilku modelach, dokonać obliczeń ilości robót i aktualizować obliczenia wykonane wcześniej w przypadku wprowadzenia zmian w projekcie.
W czasie pracy użytkownik może ograniczyć prezentacje do wybranego fragmentu modelu lub typu elementów. Mechanizm ciecia płaszczyzn umożliwia analizę trudno dostępnych obiektów.
Moduł do kalkulacji kosztów cyklu życia budynku
Moduł umożliwia wyliczanie kosztów cyklu życia budynku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 11.07.2018 r w sprawie metody kalkulacji kosztów cyklu życia budynków oraz sposobu przedstawiania informacji o tych kosztach. Jednym z najważniejszych celów wprowadzenia rozporządzenia jest uniknięcie wyboru oferty opartej tylko na kryterium najniższej ceny, ale również na uwzględnieniu kosztów utrzymania i eksploatacji w cyklu życia budowli oraz ewentualnej rozbiórki.
Zarządzanie wersjami kosztorysu – rejestrowanie zmian
W Normie PRO mechanizm rejestracji zmian bazował tylko na dwóch wersjach kosztorysu. W przypadku Normy EXPERT nie występuje takie ograniczenie. Można definiować dowolną ilość wersji kosztorysu i porównywać je z wykazem różnic na ekranie. Dzięki temu można dokładnie przenalizować wprowadzane zmiany np. po wycenie kosztorysu nowym kwartałem cennika INTERCENBUD.
Interfejs graficzny grup katalogowych
W bazie Normy EXPERT jest aktualnie ponad 360 katalogów norm. Poruszanie się po tak dużym zbiorze może okazać się kłopotliwe mimo dostępnych mechanizmów wyszukiwania i nawigacji. Dla poprawienia komfortu pracy został udostępniony graficzny interfejs grup katalogowych. Dzięki niemu można łatwo i szybko odnaleźć właściwy zestaw katalogów i uniknąć doboru złej pozycji kosztorysowej. Czytelne ikony z opisami grup pozwolą ograniczyć prezentację do preferowanej listy.
Filtrowanie i grupowanie danych – nowoczesny sposób analizy kosztorysu
W programie dostępny jest duży zakres wbudowanych filtrów. Istnieje również możliwość definiowania własnych filtrów prostych oraz bardziej złożonych zawierających kilka warunków. Każda tabela występująca w programie wyposażona jest w mechanizmy sortowania, natychmiastowego filtrowania i grupowania wg każdej kolumny.
Wykresy – graficzna analiza danych kosztorysowych
W końcowej analizie kosztorysu najlepiej sprawdzą się wbudowane wykresy, które umożliwią prezentację danych w formie graficznej. Pozwolą szybko ustalić która pozycja, nakład lub grupa kosztów stanowią największy lub najmniejszy koszt. Dodatkowo poszczególne wykresy można konfigurować i dostosować do własnych potrzeb.
Bezpośredni eksport do formatu MS Project
Wykonany kosztorys można zapisać w formacie wymiany programu do harmonogramowana Ms Project (*.xml). Dostępne są dodatkowe opcje pozwalające określić rodzaj konwersji: Działami, Pozycjami (działy lub pozycje staną się zadaniami) czy Wg kluczy planów działów lub Wg Kluczy wykonawczych i lokalizacji. W przypadku wyboru konwersji Pozycjami lub Działami pojawi się możliwość eksportu dodatkowych danych pozycji, działów i nakładów, które w Ms-Project zostaną potraktowane jako pola niestandardowe.
Eksport danych do MS Excel
Norma EXPERT posiada możliwość eksportu danych kosztorysowych z formułami do programu MS Excel. W taki sposób można zapisać kosztorys ofertowy, FIDIC i tabelę elementów scalonych. W opcjach eksportu dostępne są opcje pozwalające określić zawartość szablonu, tytuł oraz dodatkowy opis.
Import skanów PDF
Import PDF dostępny w Normach umożliwia obsługę plików z popularnych programów do kosztorysowania. Dostępna jest również możliwość definiowania własnych szablonów pozwalających wczytać nietypowe wydruki np. sporządzone w programie MS Excel. Dodatkowy atut Normy EXPERT to wbudowany import plików PDF zawierających skany wydruków papierowych. Rozbudowany kreator umożliwia korektę nierówno zeskanowanych stron, linii tabeli, a nawet pojedynczych słów.
Porównanie pozycji kosztorysowych
Po wyszukiwaniu w bazie może okazać się, że do wyboru jest kilka alternatywnych pozycji z
różnych katalogów. Nie zawsze na podstawie samego opisu i numeru katalogu można
dokonać najlepszego wyboru. Może w tym pomóc mechanizm pozwalający porównać w
jednym oknie szczegóły wybranych pozycji.
Edytor skrótów klawiszowych
Użytkownicy preferujący pracę na klawiaturze z całą pewnością docenią edytor skrótów klawiszowych. Pozwoli na dopasowanie programu do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń.
Rozliczanie odpadów w kosztorysach
W Normie EXPERT można aktywować mechanizm wspierający rozliczanie odpadów. Dzięki temu można uzyskać zestawienie z wykazem kosztów utylizacji.

Kup Normę EXPERT i przesiadaj się stopniowo.

Poznawaj Normę EXPERT, a Normę PRO... zawsze będziesz mieć pod ręką
Po skorzystaniu z oferty wymiany starego programu na Normę EXPERT, nie tracisz możliwości korzystania z Normy PRO. W ramach zakupu otrzymasz od nas bazę cenową INTERCENBUD na bieżący kwartał oraz możliwość przeszkolenia się z obsługi programu Norma EXPERT.

Z nami przejście na Normę EXPERT jest dziecinnie proste!

Rozwijaj się z programem Norma EXPERT

Pobierz plik
Wypróbuj Normę EXPERT - pobierz wersję demo

Chcesz zobaczyć Normę EXPERT w działaniu? Pobierz i zainstaluj wersję demonstracyjną programu.

 

 

Zapisz