Zawiera normatywy na wykonywanie okładzin ceramicznych ścian i słupów na zaprawach klejowych oraz systemowych okładzin elewacyjnych na ruszcie metalowym. Uwzględnia także prace przygotowawcze, wiercenie i wycinanie otworów, obsadzenie drobnych elementów w okładzinie.
Zawiera normatywy na wykonywanie okładzin ceramicznych podłóg, schodów, cokolików i blatów laboratoryjnych na zaprawach klejowych epoksydowych i cementowych (cienko- i grubowarstwowych) zarówno z płytek o regularnych, jak i nieregularnych kształtach, mozaiki i mikromozaiki. Uwzględniono w nim także prace przygotowawcze.
Zawiera normatywy na wykonywanie okładzin ceramicznych specyficznych dla basenów. Nakłady uwzględniają podwyższone wymagania technologiczne i materiałowe dla tego rodzaju robót. W zakresie prac poza powierzchniami pionowymi i poziomymi uwzględniono również schody, przelewy i inne charakterystyczne elementy.
Zawiera nakłady rzeczowe na wykonanie izolacyjnej przepony poziomej przeciw kapilarnie podciąganej wilgoci w murach ceglanych oraz mieszanych (z cegły i kamieni naturalnych) za pomocą iniekcji: grawitacyjnej (bezciśnieniowej), ciśnieniowej, wielostopniowej. Uwzględniono użycie preparatów na bazie krzemianów, silikonatów, silanów/siloksanów oraz mikroemulsji silikonowej.
Obejmuje całość czynności technologicznie niezbędnych do poprawnego wykonania systemu tynków renowacyjnych stosowanych jako środki towarzyszące przy renowacji zawilgoconych i zasolonych murów budynków i budowli, tzn.: przygotowanie podłoża, nałożenie systemu tynków renowacyjnych, wykonanie warstw wierzchnich (warstwy wygładzające, tynki strukturalne, wymalowania), roboty dodatkowe i wykończeniowe (jak - wzmacnianie podłoża, hydrofobizacja i in.).
Zawiera nakłady rzeczowe na wykonanie pierwotnych i wtórnych hydroizolacji z cementowo-polimerowych mikrozapraw (szlamów) uszczelniających, szpachlówek uszczelniających, bitumicznych, modyfikowanych polimerami tworzyw sztucznych grubowarstwowych mas uszczelniających (masy KMB), samoprzylepnych membran bitumicznych oraz z modyfikowanych roztworów i emulsji asfaltowych. Uwzględniono też hydroizolacje z krystalicznej zaprawy uszczelniającej, polimerowych mas uszczelniających (folii w płynie) oraz chemoodpornych, elastycznych powłok uszczelniających z żywic reaktywnych oraz wykonanie iniekcji kurtynowej „w grunt” jak też iniekcji uszczelniających rysy i przecieki.
W 21 tablicach Katalogu podano jednostkowe nakłady rzeczowe praktycznie wyczerpujące zakres robót występujących w technologii firmy TYCO. Bardzo szczegółowe opisy i ujęcie wszystkich specyficznych prac, łącznie z systemem DataCenter i systemem monitorującym AMPTRAC, sprawia iż katalog idealnie koresponduje ze specjalistycznymi potrzebami instalatorów zarówno sieci telefonicznych, jak i komputerowych.
Obejmuje rusztowania systemowe. Zawiera normatywy dotyczące pełnej gamy rusztowań przesuwnych oraz ramowych i stojakowych o rozmaitej szerokości i rozstawie podłużnym. W tablicach katalogu uwzgledniono również nakłady na wszelkie roboty/czynności towarzyszące - np. zabezpieczenia ochronne; montaż poszerzeń, dodatkowych pomostów, dodatkowy transport w przypadku stawiania rusztowań na innej niż pierwszej kondygnacji, wykonanie instalacji odgromowej rusztowań zewnetrznych.
Obejmuje wykonanie ocieplenia budynków płytami styropianowymi lub płytami z wełny mineralnej oraz wykonanie różnych wypraw cienkowarstwowych. W katalogu zamieszczono też normy na montaż systemowych elementów elewacyjnych oraz malowanie ścian zewnętrznych.
Przejrzysty układ katalogu zawiera rozdziały dotyczą robót na ścianach, stropach, słupach i podciągach oraz rozdział poświęcony tynkom renowacyjnym WTA. Nakłady rzeczowe obejmują szeroką gamę tynków wewnętrznych i elewacyjnych jedno- i dwuwarstwowych o praktycznie dowolnej grubości i wykończeniu (zatarte, filcowane, gładzone). W tablicach uwzględniono wykonanie robót zarówno sposobem ręcznym, jak i maszynowym.
Masz pytanie? Chętnie odpowiemy!
Wybierz formę kontaktu: