Twój koszyk jest pusty.
Produkty Ilość
From:
Until:
Łączny koszt:
netto:
brutto:

Przeglądarka AthBIM

AthBIM – funkcjonalna przeglądarka - narzędzie do zarządzania informacją o inwestycji

BIM jest obecnie dynamicznie rozwijającą się technologią wspomagającą proces projektowania oraz zarządzania budową. Zaawansowane oprogramowanie BIM jest jednak dość drogie, a przecież nie każdy uczestnik inwestycji musi korzystać z jego pełnej wersji. W praktyce potrzebne są rozwiązania, które bez obciążania budżetów umożliwiałyby dostęp do różnych informacji o projekcie – dokumentacji, modeli i stanie realizacji poszczególnych etapów inwestycji. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł polski producent oprogramowania – firma Athenasoft, oddając w ręce inżynierów nową, łatwą w obsłudze i funkcjonalną przeglądarkę modeli IFC.  

Przeglądarka AthBIM umożliwia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do modeli. Zespoły projektowe mogą identyfikować, śledzić i rozwiązywać problemy koordynacyjne w przejrzysty i wydajny sposób. Zastosowanie przeglądarki AthBIM poprawia efektywność i oszczędza czas oraz ułatwia współpracę z zespołem i zarządzanie projektem. 

Narzędzie jest przydatne dla wszystkich uczestników procesu budowlanego: od inwestora, poprzez projektantów, kosztorysantów, wykonawców, inżynierów nadzoru czy w końcu – administratorów budynku.  

Jakie funkcje oferuje bezpłatna przeglądarka AthBIM?  

  • Umożliwia obsługę modeli wykonanych w technologii BIM zapisanych w formacie IFC – dane można analizować na widoku 3D oraz w dostępnych panelach prezentujących strukturę, typy lub listę obiektów. 
  • Duża paleta narzędzi pomiarowych pozwala na sprawdzanie wymiarów obiektów i porównywanie ich z danymi zapisanymi w modelu. 
  • Zapewnia odczyt notatek zapisanych w formacie BCF i BCF-zip, co gwarantuje wszystkim łatwość wymiany informacji  
  • Porównywanie dwóch wersji modelu ułatwia analizę wprowadzanych zmian i pozwala wyeliminować potencjalne błędy. Filtry usprawniają dostęp do korygowanych fragmentów projektu. 
  • Możliwość zmiany kolorystyki obiektów zawierających określoną właściwość poprawia ich prezentację w panelach i na widoku 3D.  
  • Mechanizm cięć modelu 3D zapewnia dostęp do ukrytych obiektów w modelu oraz pozwala uzyskać dowolny przekrój.   
  • Wszystkie elementy obiektu można przeglądać w jednym widoku, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnych informacji i filtrowanie po nich.  

Dostęp do oprogramowania jest darmowy – przeglądarkę AthBIM można zainstalować na komputerze lub laptopie po pobraniu ze strony https://athbim.com/

Masz pytanie? Chętnie odpowiemy!

Wybierz formę kontaktu:

 

 

Zapisz