Zawiera nakłady rzeczowe robocizny i pracy sprzętu przy załadunku i wyładunku oraz przewozie materiałów budowlanych w warunkach ruchu miejskiego oraz między miastami. W Katalogu rozróżniono cztery sposoby wykonywania prac ładunkowych: ręcznie, ładowarką jednonaczyniową kołową, za pomocą żurawia kołowego, za pomocą wózka widłowego.
Zawiera normatywy na wykonanie ceramiczno-próżniowych powłok ocieplająco-ochronnych Thermo-Shield zarówno na elewacjach budynków, jak i ścianach wewnętrznych oraz dachach. W celu większej uniwersalności zastosowania Katalogu, autorzy wyodrębnili roboty przygotowawcze podłoża, nanoszenie warstwy gruntującej i warstwy nawierzchniowej. Ujęto w nim wykonywanie powłok ręcznie i natryskiem.
Zawiera nakłady rzeczowe na roboty związane z zabezpieczeniami elewacji przed plagą graffiti. Autorzy zaprezentowali szeroką gamę środków zabezpieczających - polski Antigraf i Sarsil W, szwedzkie produkty firmy AGS, niemiecki Epasit ag, angielskie folie antigraffiti. Uwzględniono zarówno ręczny jak i mechaniczny sposób nanoszenia środków na zabezpieczaną powierzchnię. Zawiera też normatywy na roboty związane z usuwaniem graffiti - w sposób tradycyjny lub specjalnymi środkami w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni i rodzaju farb użytych do niepożądanych wymalowań.
Zawiera normatywy na roboty dekarskie nie mające odzwierciedlenia w katalogach obecnych dotychczas na rynku: dachy zielone, krycie gontami drewnianymi, łupkiem naturalnym oraz strzechą. Autorzy uwzględnili specyfikę prac przy pokryciach płytkami z włóknocementu, dachówkami cementowymi Euronit, rozmaitymi blachodachówkami (Cuprima, Tytan i in.). Katalog obejmuje również jednostkowe normatywy na łacenie, układanie folii wstępnego krycia, akcesoriów pod gąsiory, stopni kominiarskich, płotków przeciwśniegowych itd.
Zawiera jednostkowe nakłady rzeczowe dla specjalistycznych robót związanych z montażem sieci w technologii firmy MMC. Normatywy zawarte w katalogu Katalog uwzględniają postęp technologiczny, szczególnie w zakresie montażu instalacji światłowodowej.
Zakres robót w Katalogu obejmuje głębienie wykopów liniowych koparkami, ręczne roboty ziemne w wykopach, nakłady uzupełniające z tytułu transportu urobku, mechaniczne lub ręczne zasypywanie wykopów z jednoczesnym montażem / demontażem umocnień PODLASIE. W tablicach zastosowano podział wg głębokości i szerokości wykopów dla poszczególnych kategorii gruntu i zastosowanego wariantu sprzętowego, co pozwala skosztorysować praktycznie pełen zakres występujących robót.
Zawiera normatywy na wykonanie nie tylko standardowych ścian i sufitów z płyt gipsowo-kartonowych, ale również: ścian do 10 m wysokości, ścian kinowych, ścian krzywoliniowych, obudowy pionów instalacyjnych, obudowy słupów i dźwigarów, zabudowy poddaszy, podłóg w systemie suchego jastrychu, montażu ościeżnic w ścianach z płyt g.-k. W Katalogu uwzględniono również podział ze względu na odporność ogniową poszczególnych systemów suchej zabudowy. Nakłady ujmują całość procesu budowlanego od przygotowania stanowiska robót, aż po jego uprzątnięcie (co nie zawsze podawane jest w katalogach innych producentów).
Zawiera normatywy na: przebicie otworów w różnych przegrodach budowlanych i osadzenie w nich przepustów (rękawów), wykucie bruzd, montaż listew i kanałów instalacyjnych z tworzyw sztucznych i aluminium (zarówno przykręcanych, jak i przyklejanych lub mocowanych zszywkami ew. taśmą obustronnie klejącą), montaż konstrukcji wsporczych pod kable, drabinki i koryta kablowe, montaż drabinek i koryt kablowych, ręczne przenoszenie szaf dystrybucyjnych. Katalog służy do skosztorysowania części dotyczącej drobnych robót budowlanych bez względu na przyjętą technologię okablowania strukturalnego.
Zawiera normatywy dotyczące okablowania strukturalnego został przygotowany przez najlepszych specjalistów w branży. W 20 tablicach podano jednostkowe nakłady rzeczowe praktycznie wyczerpujące zakres robót występujących w technologii firmy Reichle&De-Massari. Bardzo szczegółowe opisy i ujęcie wszystkich specyficznych prac, aż po pomiary i testowanie linii transmisyjnych, sprawia iż katalog idealnie koresponduje z potrzebami instalatorów zarówno sieci telefonicznych, jak i komputerowych.
Zawiera normatywy na układanie w budynkach instalacji elektrycznych z zastosowaniem prefabrykowanych kabli oraz płaskich szyn zasilających systemu gesis®. Technologia ta pozwala na łatwe zmiany konfiguracji „wewnętrznej sieci elektrycznej”. Większą część prac można prowadzić bez wyłączania napięcia zasilającego.
Masz pytanie? Chętnie odpowiemy!
Wybierz formę kontaktu: